Dlaczego dopasowanie techniki strzyżenia do struktury włosa jest takie ważne?

Włosy znacznie różnią się od siebie – są cienkie, grube, puszące się, bardzo proste, kręcone i tak dalej, i tak dalej. Dlatego nie możemy we wszystkich przypadkach zastosować podobnej techniki strzyżenia. Dopasowanie sposobu cięcia do struktury włosa to kluczowa sprawa, by efekt końcowy zachwycał, a nie przygnębiał.

Kwestie tego, co będziemy robić podczas strzyżenia, ustalamy w naszym Instytucie wcześniej – w trakcie diagnozy. Wtedy przyglądamy się włosom, by poznać ich możliwości, a tym samym nie porwać się z motyką na słońce i nie rozpocząć tworzenia fryzury, która z danym typem włosów po prostu nie wyjdzie.

Struktura włosa ma bardzo dużo do powiedzenia, jeżeli chodzi o wybór techniki strzyżenia. Warunkuje dalsze działania. Dzięki niej wiemy, czy należy coś ujarzmić, czy coś dodać. Przykładowo, przy włosie grubym i gęstym nie tniemy do jednej linii, bo niepotrzebnie zwiększyłoby to ciężar fryzury. Z kolei cienkich włosów nie cieniujemy, by dodatkowo nie zabierać objętości. Przy włosach puszących się istotne jest nadanie puklom kształtu i odpowiedniej dyscypliny.

Jednak jeden rodzaj włosów, na przykład kręcone, u różnych osób może się zachowywać kompletnie inaczej i wymagać zupełnie odmiennych działań stylisty. W związku z tym nie zawsze da się ustalić jednolity sposób strzyżenia dla danego typu włosa. Kluczowe znaczenie ma tu personalizowanie cięcia, dopasowanie go do konkretnej osoby. W naszym Instytucie skupiamy się na projektowaniu fryzur i szyciu ich na miarę – owszem, zwracamy uwagę na strukturę włosa, ale poza tym bierzemy pod uwagę szereg innych czynników, dzięki czemu finalnie fryzura wygląda wyjątkowo.

Udało się znaleźć technikę strzyżenia idealnie dopasowaną do typu Twoich włosów i przekształcającą je w małe dzieło sztuki? To świetnie, ale miej na uwadze, że z wiekiem struktura włosa nierzadko ulega zmianie, na przykład następuje znaczna utrata grubości. A wtedy nieodzowne jest ustalenie na nowo, jaka technika strzyżenia najlepiej zda egzamin. Włosy mogą też w widoczny sposób się przeobrazić, jeżeli zastosujesz zupełnie nowy rodzaj ich pielęgnacji.

Struktura włosa odgrywa niebagatelną rolę przy wyborze fryzury, ale nie jest jedynym wyznacznikiem. Właśnie dlatego w naszym Instytucie skupiamy się na tym, by poznać nie tylko sam włos, ale również właściciela włosa. Chcesz zobaczyć, jak to działa? Przyjdź do nas na bezpłatne konsultacje. Dobierzemy strzyżenie pod fizyczne możliwości Twoich włosów, ale również pod Twój charakter, oczekiwania, wykonywany zawód i szereg innych czynników. Dzięki temu nie wyjdziesz z fryzurą pasującą jedynie do określonego typu włosa. Wyjdziesz z fryzurą dopasowaną tylko i wyłącznie do Ciebie.