5 sposobów na zwiększenie objętości włosów

Zdarzają się dni, kiedy Twoje kosmyki są smętnie oklapnięte? Masz cienkie włosy, które kurczowo przylegają do czaszki i nie wiedzą, co to objętość? Twoja fryzura stała się przeciążona w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji? Jeśli masz tego dosyć i pragniesz cieszyć się bujną grzywą, mamy w zanadrzu parę sposobów.

1) Strzyżenie

Powszechna opinia głosi, że cieniowanie świetnie zwiększa objętość. Jednak jest zupełnie odwrotnie: poprzez cieniowanie włosy tracą sporo objętości. O tym, dlaczego tak się dzieje, pisaliśmy już na naszym blogu. Jednak umiejętne strzyżenie faktycznie może co nieco pomóc. W naszym Instytucie często stosujemy cięcie do jednej linii lub odpowiednie stopniowanie. Takie cięcie sprawi, że Twoja fryzura nabierze lekkości i gęstości.

2) Koloryzacja

Przemyślana zabawa kolorem naprawdę potrafi zdziałać cuda. Przede wszystkim zadbaj o więcej światła. Jasne i rozświetlone kolory optycznie dodają gęstości. Dlatego pomyśl chociażby o wprowadzeniu jasnych refleksów, które nadadzą fryzurze więcej trójwymiarowości. Fachowe zastosowanie przez Stylistę gry światła i cienia rozwiąże Twój problem z objętością.

3) Okrągła szczotka

By włosy podniosły się u nasady i by wydawało się, że jest ich więcej, wysusz je, posiłkując się okrągłą szczotką o dużej średnicy. Każde pasmo nawijaj po kolei na szczotkę i delikatnie ciągnij ku górze, kierując na nie strumień powietrza z suszarki. Jeżeli lubisz się tak bawić, nic nie stoi na przeszkodzie, by fryzura była wycieniowana, bo szczotka doda objętości w sposób mechaniczny.

4) Suszenie głową w dół

Inny patent to trzymanie głowy w dół podczas suszenia. Prowadź strumień powietrza od nasady włosa do końcówki – tak, by starannie zamknąć łuski. Dzięki temu włosy będą się prezentowały lepiej. Staraj się nie przybliżać suszarki za bardzo, żeby ciepło nie poniszczyło Twoich kosmyków. Na koniec potraktuj fryzurę zimnym powietrzem – to doda jej ładnego blasku.

5) Kosmetyki

Zacznij stosować kosmetyki zwiększające objętość, a zdziwisz się zmianą, jaka nastąpi w Twojej fryzurze. Do mokrych włosów używaj szampon, odżywkę lub piankę. Na suche możesz nałożyć puder sypki, który usztywnia włos i unosi go u nasady. Różnorodnych kosmetyków jest mnóstwo, ale lepiej sięgnij po profesjonalne, bo inaczej efekt będzie dużo mniejszy niż oczekiwany. Chętnie Ci pomożemy w doborze najlepszej opcji.

I jak, na który sposób skusisz się w pierwszej kolejności? Pamiętaj, że możesz przyjść do nas na bezpłatne konsultacje i poradzić się, co najlepiej doda objętości Twoim włosom. Serdecznie zapraszamy!