Fryzura szyta na miarę, czyli coś więcej niż zwykłe strzyżenie

Czy praca fryzjera stylisty przypomina pracę projektanta mody? Czy strzyżenie może być czymś więcej niż tylko obcinaniem włosów? Jeśli pójdziesz do zwykłego fryzjera, cięcie okaże się jedynie cięciem. Jednak jeżeli udasz się do wykwalifikowanego stylisty – czyli swoistego projektanta fryzur – Twoja fryzura stanie się szyta na miarę. Takich profesjonalistów znajdziesz w naszym Instytucie Fryzjerstwa.

Tak, jak najwięksi projektanci z domów mody Chanel, Christian Dior czy Gucci tworzą idealnie dopasowane suknie lub garnitury, tak my zaprojektujemy i „uszyjemy” dla Ciebie najlepszą fryzurę, znakomicie dopasowaną do twojej urody, osobowości, wykonywanego zawodu. Cały proces do złudzenia przypomina tworzenie stroju w profesjonalnej pracowni największych kreatorów mody. Dlaczego? Pokażemy Ci, jak to wygląda krok po kroku.

Krok 1: Oglądamy dostępny materiał

W pierwszej kolejności starannie przyjrzymy się Twoim włosom. Między innymi sprawdzimy, czy są grube czy cienkie, jaka jest ich struktura, w jakim kierunku wyrastają. Następnie za pomocą kamery diagnostycznej określimy ich kondycję – zerkniemy na włos w powiększeniu. Przeprowadzimy z Tobą staranny wywiad odnośnie tego, jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujesz, jak często wykonujesz koloryzację, czy masz jakieś specyficzne problemy związane z włosami.

Z tiulu nie uszyje się żakietu. Struktura włosa też ma podobne ograniczenia – nie zawsze da się wykonać konkretną fryzurę. Poznając materiał, do procesu projektowania fryzury podejdziemy z pełną świadomością tego, jakie są możliwości Twoich włosów i na co możemy sobie pozwolić.

Krok 2: Zdejmujemy miarę

Potem dowiemy się, jakie są Twoje oczekiwania odnośnie nowej fryzury. Przeprowadzimy z Tobą szczegółowy wywiad. Wszystko po to, by poznać Twoje cechy charakteru i oczekiwania, by dowiedzieć się, w jakim zawodzie pracujesz, jaki masz temperament i tak dalej… Niezwykle istotne jest również to, co lubisz, a czego nie lubisz w swoich włosach. Na podstawie tych informacji zaprojektujemy dla Ciebie coś, w czym poczujesz się dobrze i w czym bez problemu pokażesz się zarówno w pracy, jak i poza nią.

Tak, jak projektant zdejmuje miarę i na jej podstawie planuje wykorzystanie materiału, tak my na podstawie zebranych informacji zastanawiamy się nad tym, jak rozplanować „szycie na miarę” indywidualnie dopasowanej do Ciebie fryzury.

Krok 3: Rysujemy projekt

Następny krok to pokazanie Ci naszej wizji, a więc przedstawienie projektu. Nie zrobimy niczego bez Twojej wiedzy i zgody, dlatego szczegółowo wyjaśnimy Ci, co dokładnie zaplanowaliśmy. W tym celu narysujemy markerem na lustrze specjalny diagram, w którym uwzględnimy kształt Twojej twarzy i dopasowaną do niego idealną fryzurę. Możesz przyjrzeć się rysunkowi i upewnić się, że tego właśnie oczekujesz.

Projektant mody przed rozpoczęciem szycia zawsze rozrysowuje swój projekt, by klient widział, w co zamieni się tkanina. Właśnie dlatego szkicujemy naszą propozycję Twojej nowej fryzury.

Krok 4: Szyjemy

W końcu pora na strzyżenie. Teraz wcielimy projekt w życie. Ostrzyżemy Twoje włosy tak, by swobodnie się układały. Wydobędziemy z materiału całe możliwe piękno. Fryzura będzie dopasowana indywidualnie do Ciebie. Tajemnica tkwi w małych niuansach, w pewnych drobnych szczegółach, które mogą subtelnie zmienić całość w coś naprawdę nadzwyczajnego.

Krawiec z maestrią wycina i zszywa skrawki materiału, by powstało z nich wymarzona kreacja. My w profesjonalny sposób operujemy nożyczkami, by efekt końcowy zachwycał i wyglądał jak stworzony na miarę.

Chcesz uszyć u nas swoją nową fryzurę? Chętnie się Tobą zajmiemy i zaprojektujemy coś wyjątkowego specjalnie dla Ciebie! Pamiętaj, że mamy czterdzieści osiem godzin gwarancji na strzyżenie. Tak, jak do krawca możesz się udać po poprawki, bo suknia układa się nie do końca właściwie, tak my możemy dopieścić Twoją fryzurę, by dać Ci to, czego pragniesz.

Tags: