Co zrobić, by męska fryzura dobrze się prezentowała?

Wydaje się, że męska fryzura jest stosunkowo prosta w wykonaniu, ale nic bardziej mylnego. Strzyżenie męskich włosów może być niekiedy nie lada wyzwaniem. Panowie, którzy chcą wyglądać modnie i z klasą, powinni oczekiwać od fryzjera trochę więcej niż przejechanie po włosach maszynką. Jak prawidłowo zabrać się za strzyżenie, by krótkie włosy dobrze wyglądały i układały się swobodnie?

Przede wszystkim najlepiej zrezygnować z maszynki, szczególnie gdy włosy podczas odrastania wykazują tendencję do sterczenia. Ostrze maszynki jest inaczej skonstruowane i może potęgować ten efekt. W naszym Instytucie podczas strzyżenia męskich włosów stosujemy nożyczki. Co prawda wymaga to więcej czasu i sporego doświadczenia, ale dzięki temu włosy ładniej odrastają i lepiej się układają.

Pracując nad męskimi włosami, warto zwrócić szczególną uwagę na kształt czaszki, a więc zadbać o odpowiednie wyeksponowanie go. Nasi Styliści umiejętnie stosują różne techniki strzyżenia w różnych częściach głowy. To pozwala wydobyć idealny kształt fryzury i sprawić, że będzie znakomicie pasowała do danej osoby.

A jak wyglądają trendy w dziedzinie męskich fryzur? Tutaj moda zbytnio nie zaskakuje. Obecnie widać kontynuację wcześniejszych tendencji. Na podium od dawna niepodzielnie króluje prostota. Proste, klasyczne uczesanie charakteryzuje się dużą subtelnością i elegancją. Sprawdza się właściwie w każdej sytuacji i jest rozwiązaniem dla panów dbających o nienaganny wygląd.

Panowie, którzy jednak chcą mieć na głowie coś bardziej oryginalnego, mogą pomyśleć o fryzurze zwanej fade. Z tyłu i po bokach włosy zostają wygolone, natomiast na górze pozostawia się je dłuższe i wycieniowane. To idealny pomysł dla mężczyzn zamierzających wypróbować coś nowego, a jednocześnie myślących o płynnym przejściu do innej fryzury w przyszłości.

Kolejną propozycję stanowi zaczes. W tym wypadku boki i tył są wygolone, a na górze głowy pozostają dłuższe włosy, które – jak sama nazwa wskazuje – można odpowiednio zaczesać, na przykład do tyłu. Ta fryzura pasuje zarówno do prostych, jak i kręconych włosów. Daje możliwość różnorodnych opcji zaczesywania.

Do tych, którzy pragną prezentować się nonszalancko oraz nie zamierzają się pozbywać dłuższych włosów, z pewnością będzie pasować męski kok. Włosy są zebrane znad czoła, zaczesane do tyłu oraz związane w kok na czubku głowy. By fryzura stała się bardziej swobodna, można też pozostawić luzem kilka kosmyków.

Jeśli myślisz o odświeżeniu swojego wizerunku, z przyjemnością powitamy Cię w naszym Instytucie. Podczas bezpłatnych konsultacji przedstawimy Ci nasz pomysł na Twoją fryzurę. Jeżeli oddasz się w nasze ręce, zadbamy, by strzyżenie dało olśniewające rezultaty.