3 rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas strzyżenia kręconych włosów

Fale, loki i sprężyny na głowie wyglądają fantastycznie, ale stanowią też spore wyzwanie zarówna dla fryzjera, jak i dla samego właściciela. Jeżeli możesz pochwalić się kręconymi włosami, na pewno wiesz, jak często bywają niesforne. Ze względu na swoją strukturę zwykle są bardzo suche i pod wpływem wilgotnego powietrza lubią się puszyć. Z tego powodu wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji, w tym dobrze przemyślanego strzyżenia. Jak odpowiednio je strzyc, by wydobyć z nich maksimum piękna?

Po pierwsze, ważna jest precyzja w nadawaniu kształtu

Decydując się na strzyżenie, miej na uwadze kształt, do którego finalnie dążysz. W przypadku włosów kręconych znakomicie sprawdzają się kształty wypukłe. Loki dobrze się czują w klasycznym, prostym cięciu, które podkreśli ich jędrność. Warto umiejętnie wycieniować fryzurę – wtedy nabierze naprawdę przyjemnego kształtu. Jeśli myślisz o degażowaniu, zastanów się jeszcze raz, gdyż kręcone włosy degażówek szczerze nie znoszą.

Po drugie, forma skrętu ma znaczenie

Niezbyt mądrym pomysłem jest rozpoczęcie strzyżenia bez zwrócenia uwagi na to, jak włos naturalnie się układa. Inaczej układają się sprężyny, a inaczej fale. Ścięcie kilku centymetrów włosów pofalowanych będzie wyglądało totalnie inaczej niż obcięcie takiej samej długości sprężynek. Zbadanie formy skrętu pozwoli adekwatnie ocenić, jak bardzo podniosą się włosy po ich wysuszeniu, a więc ile ich właściwie ubędzie i jak będą się prezentowały na co dzień.

Po trzecie, liczy się umiar

W przypadku włosów kręconych mniej naprawdę znaczy więcej. Czasem wystarczy ciachnąć jedynie jeden centymetr, by cała fryzura diametralnie się zmieniła. Dlatego lepiej nie kombinować za bardzo, żeby po prostu nie przedobrzyć. Stopniowanie powinno być równomierne. Staraj się unikać przerzedzania na całej długości – sprawi ono, że włosy będą się puszyć jeszcze bardziej.

Ceną posiadania przepięknych loków jest trudność w ich pielęgnacji. Wymagają naprawdę dużo uwagi każdego dnia. Jeśli chcesz, by Twoje włosy zachwycały otoczenie, zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego Instytutu. Chętnie doradzimy Ci, jak umiejętnie się obchodzić z kręconym darem natury. A jeżeli planujesz strzyżenie, nasi Styliści zadbają, by fryzura wyglądała świeżo i olśniewająco.