Jak zadbać o prawidłową koloryzację włosów blond?

Kolor blond od dawna cieszy się wśród pań ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego. Jasne włosy świetnie wyglądają i znakomicie podkreślają urodę. Jednak uzyskanie pięknej barwy przy jednoczesnym zadbaniu o kondycję włosów nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli w blondynkę chce się przerodzić osoba o kruczoczarnych lokach. Jak sprawić, by koloryzacja przebiegła prawidłowo i była bezpieczna dla struktury włosów?

Po pierwsze, dobierz odpowiedni produkt.

Nie wystarczy farba do blond włosów, by efektem końcowym był wymarzony odcień blond. Rezultat zależy od wielu czynników. Jaki jest Twój naturalny kolor? Jak bardzo jasny blond chcesz uzyskać? Czy włosy były niedawno farbowane? Jaka jest struktura włosa? Jeśli posiadasz ciemne włosy, sięgnij po produkty rozjaśniające. Jeżeli marzysz o zlikwidowaniu żółtego pigmentu, dobierz produkt neutralizujący. Miej na uwadze wszystkie te kwestie, bo inaczej uzyskany kolor może się nijak mieć do tego na pudełku. Radzimy, nie eksperymentuj! Zaufaj Ekspertom! Zapraszamy do naszego Instytutu na bezpłatne konsultacje – obejrzymy Twoje włosy i dobierzemy koloryzację, która pozwoli uzyskać wymarzony efekt, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na jakość Twoich włosów.

Po drugie, pamiętaj o starannej pielęgnacji.

Jeśli planujesz farbowanie włosów, nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji tuż przed. Przez około tydzień przed koloryzacją pod żadnym pozorem nie używaj szamponów z pigmentami koloryzującymi włosy, ponieważ mogą one wejść w reakcję z farbą. Nie wcieraj też we włosy olejku, gdyż tłusta konsystencja oblepi włos. Z powodu oleistej blokady farba nie wniknie porządnie do wnętrza, a więc efekt końcowy nie będzie taki, jakiego oczekujesz. Pieczołowicie stosuj odżywki i maski na pofarbowane już włosy – dzięki temu kolor na długo pozostanie świetlisty i piękny.

Po trzecie, regularnie odwiedzaj fryzjera.

Masz już wykonaną koloryzację blond, a włosy farbuje Ci fryzjer? Pamiętaj, by w celu likwidacji odrostów nie pojawiać się u fryzjera rzadziej niż co trzy lub cztery tygodnie. Dlaczego? Im mniejszy odrost, tym łatwiej uzupełnić kolor tak, by nie odróżniał się od reszty. Farbowanie zbyt dużego odrostu jest bardzo problematyczne. Przy samej skórze wydziela się ciepło, więc farba może inaczej zareagować w rejonach przyskórnych, a inaczej w dalszej części włosów. W związku z tym możliwe, że farbowany odrost będzie miał kilka odcieni, a tym samym po koloryzacji wyróżniał się na tle całej fryzury. Tak więc jeśli chcesz mieć równomierny, ładny kolor, nie zaniedbuj regularnych wizyt u fryzjera.

Mając na uwadze wskazane czynniki, łatwiej osiągniesz i utrzymasz rewelacyjny blond. Ale jeśli nie chcesz podejmować się tego na własną rękę, z przyjemnością powitamy Cię w naszym Instytucie. Wykwalifikowani Styliści przyjrzą się Twoim potrzebom, dobiorą idealny kolor i dopilnują, by włosy pozostały miękkie i zdrowe.