Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Pomysłów na fryzurę jest mnóstwo. Włosy długie lub krótkie, proste lub loki, z grzywką lub bez… Odpowiedni sposób strzyżenia potrafi zdziałać cuda: wyeksponować największe walory i skutecznie ukryć mankamenty. Jednak nie każde cięcie pasuje do każdej osoby. To, czy będziesz dobrze wyglądać w danej fryzurze, zależy przede wszystkim od kształtu Twojej twarzy. Zobacz więc, jak określić ten kształt i jak dobrać do niego najlepsze cięcie.

Twarz owalna. Jest najbardziej proporcjonalna i można ją określić matematycznie: długość stanowi około 1,5 szerokości. Ten kształt jest uważany za idealny i daje fryzjerom największe pole do popisu. Pasuje do niego praktycznie każda fryzura. Z włosami można zrobić dosłownie wszystko. Na co więc się zdecydować? W takich wypadkach w naszym Instytucie bierzemy pod uwagę dodatkowe czynniki, przede wszystkim: preferencje klienta, proporcje całej sylwetki, ale też strukturę i gęstość włosów. Pomocnym czynnikiem jest również charakter klienta. Ze względu na brak ograniczeń przy tym kształcie twarzy odważna osoba za każdym razem może liczyć na awangardową propozycję.

Twarz kwadratowa. Proporcje między długością i szerokością są podobne. Wyraźnie odznaczają się ostre rysy. Przy tym typie najlepiej sprawdzi się fryzura, która optycznie wydłuży twarz. Jeśli preferujesz krótsze fryzury, warto zastanowić się nad wydłużeniem boków. Świetnie zadziałają też wszelkie cięcia asymetryczne, w tym grzywka, a także pazurki przy twarzy – zadbają o złagodzenie rysów. Lepiej unikaj prostych grzywek oraz geometrycznych cięć do linii brody.

Twarz prostokątna. Tutaj długość jest znacznie większa niż szerokość. Fryzura ma więc na celu optyczne skrócenie twarzy. Najlepszy pomysł to grzywka, która znakomicie koryguje długość. Wszelkie fale i loki są mile widziane. Raczej zrezygnuj ze zbyt długich włosów, gdyż niepotrzebnie jeszcze bardziej wydłużą twarz.

Twarz okrągła. Proporcje są zbliżone do typu kwadratowego, ale zamiast ostrych rysów, mamy pełne policzki i zaokrąglony podbródek. Tutaj dążymy do wydłużenia i wyszczuplenia, a więc sprawiamy, by przy twarzy coś się z włosami działo. Miej świadomość, że za krótka fryzura zbyt mocno odsłoni twarz, dlatego warto pomyśleć o jej optycznym wydłużeniu za pomocą długości. Pomyśl też o asymetrycznej grzywce – będzie pasowała znakomicie.

Twarz o kształcie serca. Ta twarz ma dosyć szerokie czoło i ostry podbródek. Z tego powodu skupiamy się na dodaniu objętości w okolicach podbródka i żuchwy. Idealnym rozwiązaniem będzie cieniowanie włosów, szczególnie przy twarzy. W skorygowaniu kształtu czoła pomoże grzywka, ale pod żadnym pozorem nie powinna być prosta. Spełni swoją rolę, kiedy będzie miała przedziałek pośrodku i rozchodziła się na boki.

Dzięki znajomości kształtu twarzy łatwiej dobierzesz odpowiednie strzyżenie. A jeżeli wolisz zdać się na profesjonalistów, zapraszamy do naszego Instytutu. Podczas bezpłatnych konsultacji przyjrzymy się Twoim włosom. Jeżeli zdecydujesz się na cięcie u nas, skupimy się na wydobyciu z Ciebie prawdziwego piękna. Zadbamy, by Twoja fryzura wyglądała idealnie i by włosy swobodnie się układały. Pamiętaj też, że dajemy aż 48 godzin gwarancji, więc na spokojnie przyjrzysz się zmianom i zasięgniesz opinii innych.