O czym należy pamiętać podczas koloryzacji włosów?

Nadeszła wiosna – czas, kiedy zazwyczaj decydujemy się na mniej lub bardziej drastyczne zmiany w otoczeniu. To również okres, gdy zdejmujemy czapki z głów i częściej eksponujemy nasze fryzury. Dlaczego więc nie zacząć wiosennych zmian od swoich włosów? Nowy, pełen życia kolor z pewnością doda Ci energii i poprawi humor. Tylko co zrobić, by uzyskać zachwycający efekt, a jednocześnie nie pogorszyć kondycji włosów?

Po pierwsze, jakość produktów do koloryzacji ma znaczenie.

Farby z niższej półki często zawierają bardzo szkodliwe substancje. Co prawda uzyskujemy zmianę koloru, ale kosztem jakości włosów. Jeśli zaczniesz regularnie stosować niewłaściwą farbę, wkrótce zauważysz, że kondycja Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto zainwestować w sprawdzony produkt. Instytut Fryzjerstwa PIERRE LUPINA współpracuje z marką L’Oreal Professionnel, która – wykorzystując nowe technologie w swoich produktach – dba o zachowanie jakości włosa podczas procesów koloryzacji. Dzięki zawartym w kosmetykach składnikom pielęgnacyjnym włosy stają się zdrowsze i wypielęgnowane.

Po drugie, liczy się doświadczenie w kwestii zmiany koloru włosów.

Jeśli wykonujesz koloryzację pierwszy raz, lepiej nie rób tego samodzielnie w domu. Brak doświadczenia z używaniem farb może skutkować niemiłym zaskoczeniem, zwłaszcza w przypadku drastycznej zmiany koloru. Nie zawsze wystarczy instrukcja na opakowaniu. Lepiej zaufaj osobie, która wie, jakiej farby użyć, jak długo trzymać ją na włosach i jak zminimalizować uszkodzenie ich struktury. W naszym Instytucie dbamy o podnoszenie kwalifikacji Stylistów. Nasi Eksperci nieustannie biorą udział w licznych szkoleniach w Akademii L’oreal Professionnel, dlatego pracują z włosami klienta w sposób bezpieczny, komponują indywidualne mieszanki koloryzujące i są na bieżąco z najnowszymi trendami.

Po trzecie, należy starannie dobrać farbę do potrzeb włosów.

Produktów do koloryzacji jest na rynku multum, jednak ważne, by prawidłowo dobrać farbę do włosów. Na wybór produktów do koloryzacji wpływa wiele czynników, między innymi kondycja włosów, naturalny kolor, ilość poprzednich koloryzacji. Przykładowo, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z koloryzacją i nie masz siwych włosów, zdecyduj się na produkty bez amoniaku. W naszym Instytucie indywidualnie dobierzemy odpowiedni kolor farby i jej rodzaj do potrzeb Twoich włosów.

Po czwarte, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie.

Nawet delikatne produkty do koloryzacji są pewnym obciążeniem dla włosów. W związku z tym można zastosować dodatkowe środki ochronne. W naszym Instytucie jako opcję ponadprogramową proponujemy SmartBond – nowatorski, dwustopniowy system wzmacniania włosów. W pierwszej kolejności specjalny preparat dodajemy bezpośrednio do przygotowanej mieszanki koloryzacyjnej, w drugim etapie efekt wzmacniamy poprzez aplikację balsamu na spłukane włosy. Ze SmartBondem zmiana koloru jest bezpieczna, nie wywołuje żadnych negatywnych skutków w strukturze włosa. Co więcej, sprawi, że Twoje włosy staną się wyczuwalnie silniejsze, zdrowsze i bardziej miękkie. Efekt ten utrzymuje się aż do następnej koloryzacji.

Chcesz rozpocząć wiosnę z nowym kolorem, a może marzysz o wydobyciu głębi z Twojego dotychczasowego koloru? Serdecznie zapraszamy do naszego Instytutu. Podczas bezpłatnych konsultacji przyjrzymy się Twoim włosom i doradzimy w kwestii ich koloryzacji.

Tags: